Have a question or need a custom quote?

It is growing fast, supported by a community of individuals and enterprises, and creates a standard platform we can all build on. That's why we believe OpenStack represents the best of what technology offers.

سیستم‌ گزارش‌گیری کلان‌داده‌ها

مادامی که داده های بزرگ در حال تغییر قابل توجه چشم انداز داده برای سازمان ها هستند ، چگونگی استخراج معنا از داد ها به عنوان چالش باقی می ماند. توسعه موثر گزارش ها یک جدال قدیمی است که از ابتدای ظهور اطلاعات حرفه ها با آن مواجه بودند چه برسد به آغاز عصر کامپیوتر . امروزه بیشتر سازمان ها ( همین طور در گذشته ) خودشان را درمحدوده ی قانون 20-80 می یابند ، چرا که آنها معمولا تمام اطلاعات را تنها از 20 درصد گزارشاتی که توسعه داده اند به دست می آورند ، باقی مانده گزارشات کنار گذاشته می شود.
داشبوردهای خودکار که بر عملکرد سیستم ها ، و یا حتی عناصر نظارتی مانند خرید و فروش آنلاین تحت نظارت قرار می دهند ُ به عنوان مثال هنگام عملیات بازار یابی اینترنتی می تواند به صورت نور سبز ، زرد، قرمز به کاربران آی تی و کسب و کارنشان دهد کهآیا آیتم اندازه گیری شده به خوبی عمل می کند یا باید با احتیاط پیش برود و یا اینکه در صورت قرمز بودن متوقف شود.اگر مشکلی وجود داشته باشد احتمالا به سطح بعدی مدیریت برای عیب یابی این وضعیت ارجاع داده می شود .

کلان داده چیست؟

بزرگ‌داده یا داده‌های بزرگ اصطلاحی است که به مجموعهٔ داده‌هایی اطلاق می‌شود که مدیریت، کنترل و پردازش آنها فراتر از توانایی ابزارهای نرم‌افزاری در یک زمان قابل تحمل و مورد انتظار است. مقیاس بزرگ‌داده، به طور مداوم در حال رشد از محدودهٔ چند ۱۰ ترابایت به چندین پتابایت، در یک مجموعهٔ داده واحد است. نـمونه‌هایی از بزرگ‌داده، گــزارش‌های وبی، سامانه‌های بازشناسی با امواج رادیویی، شبکه‌های حسگر، شبکه‌های اجتماعی، متون و اسناد اینترنتی، نمایه‌های جستجوهای اینترنتی، نجوم، مدارک پزشکی، آرشیو عکس، آرشیو ویدیو، پژوهش‌های زمین‌شناسی و تجارت در مقیاس بزرگ هستند.
داده‌های عظیم میتوانند بر اساس مشخصات زیر تعریف شوند:
حجم : مقدار داده‌های تولید شده در این زمینه بسیار مهم است. اندازه داده‌ها ارزش و پتانسیل داده‌های مورد توجه به آن را تعیین می‌کند تا جایی که میتوان تصمیم گرفت که داده عظیم محسوب میشود یا خیر. نام 'داده‌های عظیم' به خودی خود شامل موضوعی است که نشان دهنده رابطه با اندازه زیاد داده می باشد.
تنوع : جنبه بعدی در داده‌های عظیم تنوع آن است. این بدان معنی است که دسته بندی داده‌های عظیم به ضرورت نیاز شناسایی شده توسط تحلیلگران داده دارد.این به افراد کمک می‌کند تا داده‌های و ارتباطتشان را دقیق تر تحلیل کنند تا از مزایا و رعایت اهمیت داده‌های عظیم به طور موثر استفاده کنند.
نرخ تولید : اصطلاح 'نرخ تولید' در این موضوع به سرعت تولید داده اشاره دارد و یا چگونگی سرعت تولید و پردازش داده‌ها برای پاسخگویی به خواسته‌ و چالش‌های پیش رو در مسیر رشد و توسعه است.